از سلطان دل -٢

- فکر می کردم ماییم که خیلی برای کربلا عطش داریم.نگو آن طرف هم دیوانه فراوان است.توی تاریکی شب کوچه های بین الحرمین جلویمان را گرفته بود. من و مصطفی از ترس خشکمان زد.دست و پا شکسته می پرسد " آقا کی برمی گردید ایران؟ مشهد هم می رید؟ من هم بیام؟!"


- با چند نفر از هموطنان کافر مدرنمان در گوگل ریدر گفتگویی طولانی داشتم.به اش گفتم تو مگر دنبال معجزه نمی گردی؟ خب برو مشهد الرضا ، صحن آزادی ، دفتر شفایافته گان. می گفت ببین ما باید با آمارگیری و آزمایش علمی دو تا تابوت که یکی اش خالی  و دیگری اش هم ائمه ی شماست را مقایسه کنیم تا ببینم اختلاف معنی داری در شفایافته گی پیدا می شود یا خیر!! چون خیلی از بیماری های سایکوماتیک در اثر جو و فضای روحی و روانی  هستند که خوب می شوند! گفتم بنده ی خدا فلج اطفال سایکوماتیک است یا سرطان؟ یا منگولیسم؟! یا کور مادرزاد؟!
اوضاع خیلی خیط است ها! دل اگر روان پریش شد چه کنیم!؟


- زائر محترم بدان و آگاه باش که از لای شبکه های ضریح نور می ریزد.


پی نوشت : دوستان .دعا کنید سفرمان دوباره جور بشود. رفقا امروز رفته اند بلیط بگیرند تا مثل هر سال به پابوس حضرت اش برسیم.

/ 5 نظر / 3 بازدید
آفازيك

دوست عزيز، كافر يا مسلم، منطقا حق با دوستان گودري شماست. براي اثبات علمي ادعاي شفا بايد دو گروه بيمار كه از نظر سن، جنس، نوع بيماري، عقايد مذهبي و غيره match شده اند 1)توسط يك گروه پزشك كه نسبت به دو گروه blind هستند (يعني نميدانند كدام گروه قرار است برود حرم و كدام گروه كنار تابوت خالي قرار بگيرد) معاينه و آزمايش شوند تا بيماري اثبات شود 2) به صورت رندوم يك گروه كنار مرقد امام رضا و يك گروه كنار يك تابوت خالي قرار بگيرند. 3) ميزان علاج در دو گروه مقايسه شود (به شرطي كه علاج به صورت باليني و پاراكلينيكي تاييد شود) و تعيين شود اختلاف معني دار است يا نه.

آفازيك

ميدانم اين مته به خشخاش گذاشتن ها با روح احساسي باور ديني تناقض دارد، اما لازمه اثبات يك مطلب عيني، اين جهاني و تجربي استفاده از متد علمي است. متد علمي رايج و مورد تاييد در تحقيقات علوم پزشكي هم اين است كه عرض كردم تازه من ساده اش كرده ام. من از طرز كار دفتر شفايافتگان اطلاعي ندارم. بايد ديد كه آيا كساني كه به اسم شفا ثبت ميشوند "حداقل" بيماري قبلي و علاج بعديشان به صورت documented اثبات شده است يا نه. تجربه نشان داده بيماراني هستند كه از ترس سرطان به حرم پناه ميبرند، بعد از پيش خودشان ميگويند شفا گرفتيم و دست از دوا و درمان ميكشند و يك سال ديگر با سرطان پيشرفته اي كه ديگر نميتوان كاريش كرد برميگردند. تمام حرف من اين است كه يا از مسائل علمي و پزشكي براي تاييد اعتقادات مذهبي بهره نگيريد يا براساس قوانين همين علوم حرفتان را بزنيد. جز اين اگر باشد اولا با امانت و صداقت در تضاد است كه اهميت اسلامي و وجداني آن غير قابل انكار است و ثانيا ظلم دردناكي به بيماراني است كه با اعتماد تمام اين حرفها را باور ميكنند. ببخشيد زياد حرف زدم.

آفازيك

موافقم كه با اين چيزها كسي ايمان نمي آورد. اي كاش دعوت كنندگان به دين هم اين را ميدانستند. اشكال اين است كه يادمان نيست اون راهه كه با اون ايمان مي آوردند چي بود. :)

آفازيك

با 5 روز تاخير: كاملا صحيح، اما آن طرفش هم درست است. اگر واقعا بخواهي به چيزي، خصوصا چيزي از جنس دين، ايمان داشته باشي در هر چيزي برهاني ميبيني چه واقعا ارزش اثباتي داشته باشد يا نه. كاش معيارهاي objectiveتري داشتيم براي ايمان، اما اين با روح و تعريف ايمان سازگار نيست...