دوران خدمت و دام ها

 دایره محترم نظام وظیفه بنر زده اند که چت و ایمیل دام دشمن است مواظب باشید!
 چت و ایمیل و در کل محیط های مجازی علی الخصوص در فضای جهان سومی که همه چیز بدون فرهنگ اش وارد می شود می تواند خطرناک باشد. به هر حال هر پدیده ای آسیب های خودش را داراست. حالا کاری ندارم!
خواستم بگویم که خود این دوران خدمت یکی از بزرگترین های دام های جوانی است.
هنوز خدمت نرفته ام اما به اندازه ی کافی از اطرافیان ام تجربه کسب کرده ام.
سه مساله ی حاد در دوران خدمت در کمین است:
اول : مصرف سیگار ، مشروبات الکلی ، مواد مخدر ، محرک ، قرص ، دارو و الی آخر
دوم : انحرافات جنسی ، شوخی های زشت ، رفاقت های مضر
سوم : افسردگی ، انحرافات شخصیتی

خدمت سربازی با همه حسن و قبح اش فعلا هست. سعی کنیم نزدیکانی را که دم خدمت هستند و احتمال وجود زمینه های بالا را در آن ها می بینیم نسبت به این مسائل آگاه کنیم. نظیر این موضوع در محیط دانشگاه و خوابگاه هم وجود دارد. هیچ تضمینی برای ترمیم  آسیب های مسائلی از این دست وجود ندارد و در اکثر موارد بازگشت تقریبا غیر ممکن است.پی نوشت : معذرت می خواهم اگر مثل پیام های بازرگانی شد چون با تجربه های تلخی از دیگران مواجه بوده و هستم .یادداشت امروز دغدغه هایم + و ماجرای زشت و تلخ یکی از هم کلاسی هایم وادارم کرد این چند خط را بنویسم.

/ 4 نظر / 4 بازدید
روح اله رياضي

هيچ وقت يادم نمي رود يك آقاي سردار كارگري بود رييس نظام وظيفه كه خيلي هم رسانه اي بود .مدام از محسنات سربازي مي گفت و از اينكه خانواده ها از ما توقع دارند فرزندانشان را ببريم سربازي تا مرد شوند و .... بعد نوبت سربازي پسر خودش كه شد از جبهه رفتن خودش استفاده كرد و معافيتش را گرفت. من كم آدم آگاه و تحصيل كرده ديدم كه بتواند اثبات كند سربازي محاسن اش بر معايبش مي چربد. اما كلا در كشور ما بودن يك رويه دليل بر درست بودنش هست به خصوص در امور وابسته به حكومت

حسام

ما که نفهمیدیم به چی بی ربط بود؟ آخه من که به چیزی ربطش ندادم که شما اومدی میگی بی ربط بود. حداقل بگو به چی ربط نداره. منم نگفتم که تو پرچم نباید این رنگا باشه. تازه پرچم ایران با پرچم تاجیکستان هم خیلی شباهت داره. ولی نگفتم حتما یه دلیلی داشت که ایتالیا رو گفتم. عزیزم!! بهتر بود یه دلیل میاوردی. سربازی رو خوب اومدی. ولی این که میگی این خطرات وجود داره باید بگم همه جا این خطرات هست. البته تو سربازی بعضی از این چیزا بیشتر میشه. ما که رفتیم سربازی فقط افسردگیش بهمون خورد.

محسن ح. س.

خطر داشتن یک پدیده با دام دشمن بودنش خیلی تفاوت دارد. یک ماشین پر سرعت را باید خطرناک دانست و در استفاده ازش دقت کرد و به بچه سفارش کرد که احتیاط کند. این از عقل است. ولی این که بر این باور باشی که بی ام و این ماشین را ساخته که دخل بچه ی تو را بیاورد،‌حماقت است. اصلا بی ام و ،‌ من و بچه ام را پشم هم حساب نمی کند که به خاطر کشتن ما بخواهد چنین هزینه ای بکند یا ... این بخش توهم آمیز را باید حماقت دانست.

سمان

این یکی رو تا حالا درمورد سربازی نشنیده بودم! کلا آقایون رو هر جا با هم تنها بذاری از این بهتر نمی شه! [نیشخند] البته توی خوابگاه پسران و حتی دختران دقیقا تمام این موراد هست و چیزهایی که شما ننوشتی! انگار بودنشان اشکالی ندارد اما حرف زدن از این ها و نوشتن در موردشان جرم است