مدلش که مهم نیست!

- بعضی ها عقیده دارند که بعضی مرگها آسونتره .ولی به نظر من خیلی فرق چندانی ندارند.
مردن اگر جدایی روح از بدن باشد که از پا شروع می شود و به سر می رسد (اعتقاد بنده است) خیلی با دیگری فرقی ندارد.
مثلا بعضی ها خیال می کنند که با یک سکته سریع بمیری خیلی بهتره از اینکه ماشین زیرت بگیره یا اینکه تو مذاب بیافتی!
در حالی که به نظر من ظاهر قضیه است که تفاوتی داره .فرد از درون زجر یکسانی می بره.
دیروز تشییع جنازه ی بنده ی خدایی بودم .علت مرگ ، ایست قلبی بود.بنده ی خدا از شدت زجر دست و پا می زده و می خواسته خودش را از ماشین پرت کند. آخرین حرفش هم این بوده که عزرائیل روی سینم نشسته!

- به مسائل مربوط به روح ، رویا ، مرگ و ... خیلی علاقه دارم.
تا حالا زیاد تشییع جنازه نرفتم.ولی از این به بعد قصد دارم بیشتر برم.چون هم ثواب داره ، هم اینکه حال آدم رو از لحاظ معنوی بهتر می کنه ، هم دل مصیبت زده تسلی پیدا می کنه. دیروز بعد تشییع جنازه  آرامش خوبی احساس می کردم و کلا روز خوبی بود.

/ 2 نظر / 3 بازدید
عبدالحسین

منظورتان از" ایست مرگی" همان ایست قلبی بود؟ یه نکته اینکه ممکنه یه شخص واقعا مومن و خوبی را ببینیم در هنگام مرگ به قول معروف سخت جان داد.علتش میتواند آن باشد که یک چیزی در نامه اعمالش داشته که از آن توبه نکرده و خدا با چشاندن این سختی حین مرگ خواسته او را پاک پاک پیش خودش ببرد تا از عذاب قبر و شدت حساب و کتاب قیامت راحت باشد. جز این مورد ، یقین بنده آن است که شخص مومن در لحظه مرگ و از آن به بعد همه اش غرق خوشی است و ملایک و اولیای الهی به او بشارت میدهند و صورت مرگ هم ربطی به این امر ندارد و زجری در کار نیست. نکته دیگر اینکه کتاب منازل الاخره شیخ عباس قمی را مطالعه بفرمایید(چون گفتید به مسائل مربوط به روح ، رویا ، مرگ و ... خیلی علاقه دارم.)

مهرمانا

نمیشه به راحتی در مورد این موضوع نظر داد . نیاز به تجربه بیشتری دارد . مثلا یک سر کوچولو بریم اون دنیا و برگشت ![لبخند]