مجسمه های برنزی و احوالات ما شهرستانی ها

واقعا فضای بدی شده است ها! هرچی که می کشیم از این هموطنان تهرانی است!
آخر بابام جان اینقدر سیاست زده! مجسمه دزدیده اند؛ خوب دزدیده اند! چه ربطی به سیاست و دیانت دارد! چرا سواری می دهیم به ژورنالیسم کثیف؟!
برای شما تهرانی های بافرهنگ دزدیدن این چیزها تعجب دارد! ولی برای ما ماندن آن ها در این چند سال!
چرا که برنز فلز است و با قیمت! آن هم همین طوری وسط شهر!
چرا وقتی درهای آلومینیومی دانشکده های ما را با آن همه دبدبه ی حفاظت فیزیکی می دزدیدند کسی صدایش در نیامد!
چرا وقتی موتور و لوله های آلومینیومی سیستم آبیاری ویل موو (wheel move) زمین تحقیقاتی ما را قبل از راه اندازی می برند کسی آه و فغان نمی کند! 
چرا وقتی دانشجویان بهترین خوابگاه ما (نخل) جرات آوردن تلفن یا هر وسیله ی با ارزش دیگری به دانشگاه را ندارند.چون در یک مسیر پانصد متری بارها با چاقو و موتور سیکلت ازشان گدایی کرده اند! کسی نیامد صدایی از خودش در کند؟!
چرا وقتی آبسرد کن های خیراتی شهر ما همه قفل و زنجیر اند و به فاصله یک متر دورشان میل گرد جوش زده اند و فقط سوراخی به قطر 15سانتی متر جهت عبور لیوان قرار داده اند.(البته خود لیوان هم قفل زنجیر شده است)کسی نیامد اعتراض کند؟
چرا وقتی گوشی های همراه ما را بچه های محله ی بالا فقط جهت سرگرمی می دزدند و بعد از زدن یک سکته ی ناقص می آیند جلوی مان پرتش می کنند.کسی نگفت "مملکته داریم؟!"
چرا وقتی در مناطق ما با افشانه می نویسند به منطقه ی بی کلانتر فلان جا خوش آمدید.کسی به رگ نداشته اش برنمی‌خورد؟
حالا یک گوله برنز خوشگل و آماده را از پارک بکنند ببرند. کار گروه فشار است؟! چه می دانم فتوا صادر کرده اند! فلان است! عجب!
گرد و خاک را گفتیم کار خداست هرچه هم از او رسد نیکوست.ولی چرا همیشه ما باید نسبتی با
خزندگان پیدا کنیم؟!

/ 4 نظر / 5 بازدید
رضا فروزش

سلام خدمت آقا محسن ، من نمی دونم از کدام شهرستان هستید که انقدر بین تهران و شهرستان اختلاف به حساب می آورید . به هر حال دزدیدن این مجسمه ها تا حدودی سوژه جذاب و سرگرم کننده است تا نگران کننده بعد ژورنالسیم کثیف وازه مناسبی نیست من نمی دونم منظور شما از بیان این صفت و موصوف چه چیزی هست ولی به هر حال طنز خبلی خوبه وقتی که یه اتفاقی با چنین ظریفتی می افته و البته می شه برای شیرین تر شدنش سیاسیش هم کرد

احسان کیانی

سلام، خوشحالم که از مطالب نشریه ما استفاده میکنی ... راستی شما چه رشته ای میخونی؟

فرزاد

آقا پسر گل پسر! یکی از محله خاک سفید (قبل از پاکسازی) اومده بود می گفت چرا فلانی که گوشی موبایل شو دزدیدن ناراحته؟ تومحله ما آدم میکشن عین خیالشون نیست. به نظر منم مهم نیست اصلا حالا که اینقدر تو و گوگولیلی دیگه تو زندگیتون سختی میکشین بهتره هرچی دزد و قاتله آزاد کنن همه حالشو ببرن.

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم،اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید http://bmind.ir