شاید همه ی احمدی نژاد

بعد از مدت ها نبود تحلیل، بالاخره تحلیلی طوفانی خواندم.
آخرین نوشته محسن حسام مظاهری + با عنوان "‌مصاف حاشیه و متن" 
تحلیل اش خیلی خیلی بکر نیست.در ذهن خودم هم بارها این مطلب چرخیده.
اما این فضاسازی و این توصیف انصافا جای تحسین دارد.

پاراگراف طوفانی :

" من بر این باورم که اگر به جای احمدی‌نژاد هر کس دیگری پیروز می‌شد به‌هیچ‌وجه با آن وقایع بعدی مواجه نمی‌شدیم. چون آن کس دیگر لاجرم خود یکی از متن‌ها بود. و متن‌ها چپ باشند یا راست به اقتضای متنیت‌شان باهم زبان مشترک دارند و بالاخره کمی این سو یا آن سوتر باهم می‌توانند کنار بیایند یا لااقل حرف هم را درک کنند. چنین است که متن‌ها هیچ‌گاه از خط بیرون نمی‌زنند. احمدی‌نژاد، اما به حکم آن‌که متن نیست و حاشیه است، این میان حکم موی دماغ را برای متن‌ها پیدا کرده. برای هم‌این تحمل‌ش سخت است! و به گمان من دلیل اصلی اعتراضاتی که پس از 22خرداد 88 به بهانه‌ی تقلب رخ نمود، این بود که متن‌ها حس کردند تحقیر شده‌اند. حس کردند به‌شان توهین شده. حس کردند پس از سال‌ها صدارت و زعامت و بزرگی و منزلت، حال نادیده انگاشته شده‌اند. حال یک نفر پیدا شده که نه تنها خودش متن نیست و استانداردهای لازم متنیت را ندارد، بل‌که اساساً منکر متن‌بودن آن‌ها هم شده است. "

توصیه می کنم خواندن کامل اش را از دست ندهید.

/ 3 نظر / 5 بازدید
تسلی

اگر این بود که سال 84 باید سر و صدا میشد مگه خاتمی جزء متن بود؟ خاتمی مدتها قبلش تنها وزیر ارشادی بود که تا آخر هم نماند احمدی نژاد هم قبلا شهردار تهران بود و این کم نبود تحلیل شما درست نیست مبتنی است بر طرز تفکر مظلوم پنداری

عليرضا

اولاً به نظر شما تحليل درستي بود؟ دوماً به نظر شما متن مهمتره يا حاشيه؟ سوماً اينكه خيلي از متون!!! از احمدي نژاد حمايت كردند رو چگونه تحليل مي كنيد؟ چهارماً به نظرم تحليل وحيد جليلي در اين زمينه يعني همان تقابل اشرافيت- در هر زمينه اي- با غير آن تحليل جامع تري است.