حجاب در لبنان

بخشی از یادداشت وبلاگ نظرات یک ایرانی ساکن لبنان :
... دخترهایی هستند که مو و پوست بدنشان را پوشانده اند با انواع حجاب، اما چنان با پسرها گرم می گیرند و می خندند و آرایش ها و زیور آلاتی دارند که اصلا با اصل حجاب متناقض است. در لبنان مثل ایران نیست که کسی حجاب داشته باشد اما موهایش بیرون باشد؛ یا حجاب دارد، یا اصلا چیزی سرش نمی کند. به نظر من هم همین درست است. چرا که لا اکراه فی الدین. زورکی سر مردم حجاب کردن نتیجه اش این می شود که در ایران می بینید و به شما متلک می گویند و اذیت می کنند و می دزدند و... اما در کشور آزادی مثل لبنان همه به فرد چادری احترام می گذارند. اصلا همه به دیگری احترام می گذارند و پوشش مبنای تعیین ارزش نیست. (اما چادری با ارزش تر است و بیشتر جوانان برای ازدواج دنبال چادری می گردند)

/ 7 نظر / 4 بازدید
به قدر وسع بکوشم

عجب اعتقادات عجیب غریبی دارد، صاحب این وبلاگی که معرفی کردید: "نماز جماعتی که برای مرد چیزی فراتر از مستحب است برای زن مکروه است. مکروه یعنی خدا دوست ندارد. خداوند دوست ندارد دختری که زیبایی های خدادادی و جذابیت دارد حتی با حجاب برود داخل مسجد، چرا که حواس برخی مردان پرت می شود." !!!!!!!!!!!!!

به قدر وسع بکوشم

کدام روایت است که نماز جماعت برای زن مکروه است؟ با این حساب از خانه بیرون آمدن برای زن مکروه است؟ درست است؟

به قدر وسع بکوشم

این قسمت را که نقل قول کرده اید، برایم خیلی ملموس است. کاملاً درست می گویند: "دخترهایی هستند که مو و پوست بدنشان را پوشانده اند با انواع حجاب، اماکردار و پوشش شان با اصل حجاب متناقض است" ما مفهوم حجاب را درک نکرده ایم.

روح اله ریاضی

خیلی یا این نوشته ات موافقم و به نظرم کاستی هایمان را در پوشش دین و با زور و اجبار پیش می بریم که حتی می بینی برخی از این مسئولین در خانواده هایشان هم نتوانستند حجاب را پیاده کنند ولی در جامعه شعار می دهند

محمود از لبنان

با سلام. خدمت دوستان عزیز عرض کنم که عمدا منبع دکر نکردم. چرا که اگر کسی در مسیر است نیازی به آیه و روایت ندارد. اما کسی که در مسیر نیست و نمی خواهد چیزی را قبول کند، هزاری آیه و روایت و استدلال شرعی و عقلی و عرفی و روانشناسی هم بیاوریم قبول نخواهد کرد.

آيه

و اينجا همه دنبال دختر غير چادري ميگردند! اين است تبعات حجاب اجباري اون جا که گفته بود با حجاب با نامحرم گرم ميگردند و زينت دارند ياد صدا و سيماي خودمان افتادم

دامون

مطلب بسيار پسنديده اي بود