انفعال تف سربالاست

روزگاری که فیلترینگ کیلویی وبلاگ ها و سایت ها با شدت تمام و با هر سلیقه و حسی انجام می شد دوستان خودی(!) تکلیف ندیدند که لااقل پرسشی داشته باشند.لااقل نشان بدهند که حواسمان هست.دیدیم.از این حرف ها!
حالا که دزد همسایه ، خانه های خودشان را نشانه رفته داد و فغانشان بلند شده که ای داد ای بیداد! شکایت می کنیم! می گیریم می بندیم! بچه های بالا را خبر می کنیم!
عزیز من این غرامتی است که خودمان داریم پس می دهیم.برای اینکه قدر آزادی را نمی دانیم.برای اینکه همیشه در برابر دیگران آزادی را با خطوط قرمز تعریف می کنیم در حالی که خط سبزش را هیچ وقت روشن نکردیم.
برای من نگو حدوداش قانون است که خودتان بهتر می دانید این حرفها فقط به درد بحث های تئوریک می خورد.ده ها مورد از کتب و نشریات و پایگاه های داده را می شناسم که در یک فضایی دچار توقیف و رفع توقیف شده اند. آزادی را به مسلخ مصلحت ها و آرام سازی توده ها برده ایم.
به هر حال بخشی از مسائل به فرهنگ و روحیه ما ایرانی ها برمی گردد.خودی و غیر خودی نمی شناسد.
تنگ نظری ، عدم تحمل مخالف ، ظلم و افراط در هرجایی و برای هرکسی زننده است.
مرغ همسایه را غاز نبینیم

/ 1 نظر / 3 بازدید
قوطی

به نظر بنده فیلترینگ، خصوصاَ فیلترینگ سایت هایی که حرفشون اعتقادیه، نشان دهنده ی ضعف دوستانه. بابا این همه رسانه دارید، عرضه دارید جوابشون رو بدین. شاید هم میترسن خلق الله نرن سراغ رسانه هاشون و فقط اون وری ها رو ببینن و بخونن. خوب اینم تقصیر خودشونه