با چه تعهدی؟!

روایات مختلفی از علائم ظهور و معرفی افرادی به عنوان پیش زمینه ظهور همچون سفیانی ، دجال ، سید حسنی و... که عموما با اسمی غیرخاص و قابل تعمیم و تفسیر از ائمه معصومین رسیده. ماجراهای گوناگون ، حوادثی سخت و پیچیده که هرکدام حلقه ای در عرض پدیده ظهور هستند.
تفسیر و ارتباط دادن اینچنین روایاتی با وقایع جهان روز یا شخصیت های حال حاضر به شدت رواج یافته. اینکه مثلا حمله به برجهای دوقلو  مصداق این روایت است. تخریب پلی در عراق تصدیقی است بر فلان روایت یا مثلا اینکه گفته اند فلانی خروج می کند یعنی فلان آقا با این نشانه ها،بهمانی همان ملک عبدالله پادشاه حال عربستان است و...
یادم می آید در یک جلسه نسبتا رسمی و با جمعیت نسبتا زیادی هم سخنران مراسم خیلی احساسی این حرفها را پیش آورد که بله! اینطوری است! صلواااااااات!
نظیر این رفتار را هم امروز در وبلاگی یافتم با حالتی شدیدتر ،که یکی از رجال سیاسی امروز را به فلان روایت تعبیر کرده بود(تابه حال به همچین اسمی برنخورده بودم).
بنده اصلا قصد تایید یا تکذیب این حرفها یا کوبیدن شخصی را ندارم که خود از علاقمندان به بعضی از آنها هستم .
اصلا هم قصد ندارم که بگویم ظهور نزدیک نیست.انشالله  هرچه نزدیکتر! و نریه قریبا! 
اما به نظر شما این طرز تفسیر و تعبیر غیرمسولانه نیست؟
آیا بازی کردن با احساسات مذهبی مردم علاقمند به مهدویت نیست؟
آمدیم طبق همان روایات واصله "بدا" حاصل شد یعنی تاخیر آمد .حالا بواسطه یک اتفاقی .بواسطه گناهان ما محبین اش!  طرف مورد نظر شما هم از دنیا رفت.
آن وقت شما اعتقاد یک جماعتی را متزلزل نکرده ای؟
بازیچه تفسیر و تعبیر خود نکرده ای؟
طرفی را که به این سخن شما دل بسته و یا سر این حرف شما خیلی کارهای دیگر هم کرده چه می کنی؟
اگر پناه برخدا  سست ایمان شد جواب خدا را چه بدهیم؟
خیلی با قطع و یقین امید می دهیم.آمدیم امیدتان واهی شد!
مگر قرآن باز کرده بودی برادر؟! تا آنجا که من شنیده ام چندین ماجرای تاریخی تا الان پیش آمده که مصداق روایات ظهور بوده اند. خیلی ها هم سر کار رفته اند.
در این دوره ای که امثال اکبر گنجی چون کفتار ، به انتظار فرصتی برای حمله به عقاید ناب ما نشسته اند نباید مجالی برای انحراف بدهیم.
شیعه مکتب عقلانیت و وحی توام است.
خیلی فرق هست بین اینکه بگوییم ظهور نزدیک است تا مصداق صریح بدهیم که این دجال همان  فلانی است.تازه تاریخ هم مشخص می کنیم که ٧٢ ماه بعد از این ماجرا ظهور محقق می شود!
کذب الوقاتون و هلک المستعجلون

/ 10 نظر / 21 بازدید
کاوه

سلام ظاهرا شما از اون دوستمون کمی منطقی تر فکر میکنید و خوندن مطالب وبلاگتون قابل تحملتره. انشالا خدا راه درست رو به هممون نشون بده. شاد باشید.

عطش شكن

کذب الوقاتون ...

پیام

سلام از زاویه ای که شما به مطالبم نگاه کردید اکثر حرفهای شما را قبول دارم البته زمانش را از روایتی بیان کردم اگر دست خودم باشد شاید میگفتم همین جمعه. انشاالله در پست جدید توضیحاتی مختصر و کتاب خوبی معرفی میکنم تا جواب بعضی از سوالات را گرفته باشیم ممنون از نوشته هایت موفق باشی التماس دعا[گل]

آلاء

اعتراض دارم... انگار تصمیم گرفتید سیاست سیخ و کباب رو در پیش بگیرید؟!

علی اصغر

با سلام بر پولادگر عزیز خداقوت ما با توجه به فرمایشات بزرگان و علما و مخصوصا نائب امام زمان(عج) یقین داریم که ظهور بسیار نزدیک است و تمام نشانه های نیز حاکی از این امر می باشد. بشارت ظهور در جامعه اسلامی در این اوضاع سخت اثرات بسیار شگرفی دارد که قطعا ائمه معصومین این بشارتهای ظهور و روایات نشانه های ظهور را برای چنین روزی فرموده اند. به ما هم سری بزن برادر! در پناه حق - التماس دعا

آلاء

این احادیث و روایات مبنای محکمی برای امیدوار بودنن...هر کس رو هم که دیدم گفته ان شاءالله که منظور از فلان شخص یا بهمان رویداد همینی باشه که می گن...اگه پیش نیاد فکر نمی کنم ایمان کسی رو متزلزل کنه.یا باعث انحراف بشه.اینو همه می دونیم که دلایل بسیاری باعث تاخیر در ظهور میشه.چرا پای اونا نذاریم؟حتما باید در تعبیر و تفسیر نشانه ها شک کرد؟ من نفهمیدم مثال عربستان صعودی رو واسه چی زدی؟لازم نیست این قدر ریز بشی تو جزئیات حوادثشون که بخوای دینداریشون رو تحلیل کنی.نسل کشیشون رو ول کردی چسبیدی به 90 ضربه شلاق؟

غبار

فقال هیهات هیهات لا یکون فرجنا حتی تغربلوا ثم تغربلوا ثم تغربلوا یقولها ثلاث حتی یذهب الله تعالی الکدر و یبقی الصفو هیهات هیهات فرج حاصل نمی شود تا اینکه خداوند جمله مردم را غربال می کند، غربال می کند، غربال می کند تا کدر و سنگدل و آلوده از این غربال می شوند. به نظر من خطر این نوشته ها و این طرز تفکرات خیلی بیشتر از آن چیزی است که الان به نظر می رسد. فعلا که زمانه زمانه جولان دادن اینهاست و کار زیادی از دست ما برنمی آید

غبار

آن روایت معروف را شنیده اید که مضمون آن این است که: امر فرج وقتی اتفاق می افتد که بسیاری از مردم ناامید شده اند و می گویند اگر قرار بود بیاید تا حالا آمده بود... و نیز روایات دیگری که بر ناگهانی بودن آن تاکید دارند. یوم لا تنفع نفسا ایمانها لم تکن آمنت من قبل أو کسبت فی ایمانها خیرا واقعا نمی دانم چه باید کرد؟ بیشتر از همه دلم به حال آن امام زمانی می سوزد که یار نزدیک و فرمانده لشکرش الف نون است!

غبار

راستی یادم رفت. یک عده دیگر هم آمده اند سید حسنی را تاویل کرده اند به یکی از رجال سیاسی آن طرفی! چیزی که عوض داره گله نداره!!

محسن ح. س.

مربوط به این یادداشت خوبت نیست. مربوط به کامنت هایت است: زیاد حرص می خوری. من آن قدر که از خودمان نگرانم از این اراذل و اوباش نگران نیستم. این اراذل و اوباش را دستی به دلهای پاک مومنی که سالیان دراز ایمان را در دل جان خود و ذریه ی خود حفظ کرده اند، نیست. ولی امان از خودمان!