برداشت های روزانه
آرشیو وبلاگ
با چه تعهدی؟!
ساعت ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٤ بهمن ۱۳۸۸  

روایات مختلفی از علائم ظهور و معرفی افرادی به عنوان پیش زمینه ظهور همچون سفیانی ، دجال ، سید حسنی و... که عموما با اسمی غیرخاص و قابل تعمیم و تفسیر از ائمه معصومین رسیده. ماجراهای گوناگون ، حوادثی سخت و پیچیده که هرکدام حلقه ای در عرض پدیده ظهور هستند.
تفسیر و ارتباط دادن اینچنین روایاتی با وقایع جهان روز یا شخصیت های حال حاضر به شدت رواج یافته. اینکه مثلا حمله به برجهای دوقلو  مصداق این روایت است. تخریب پلی در عراق تصدیقی است بر فلان روایت یا مثلا اینکه گفته اند فلانی خروج می کند یعنی فلان آقا با این نشانه ها،بهمانی همان ملک عبدالله پادشاه حال عربستان است و...
یادم می آید در یک جلسه نسبتا رسمی و با جمعیت نسبتا زیادی هم سخنران مراسم خیلی احساسی این حرفها را پیش آورد که بله! اینطوری است! صلواااااااات!
نظیر این رفتار را هم امروز در وبلاگی یافتم با حالتی شدیدتر ،که یکی از رجال سیاسی امروز را به فلان روایت تعبیر کرده بود(تابه حال به همچین اسمی برنخورده بودم).
بنده اصلا قصد تایید یا تکذیب این حرفها یا کوبیدن شخصی را ندارم که خود از علاقمندان به بعضی از آنها هستم .
اصلا هم قصد ندارم که بگویم ظهور نزدیک نیست.انشالله  هرچه نزدیکتر! و نریه قریبا! 
اما به نظر شما این طرز تفسیر و تعبیر غیرمسولانه نیست؟
آیا بازی کردن با احساسات مذهبی مردم علاقمند به مهدویت نیست؟
آمدیم طبق همان روایات واصله "بدا" حاصل شد یعنی تاخیر آمد .حالا بواسطه یک اتفاقی .بواسطه گناهان ما محبین اش!  طرف مورد نظر شما هم از دنیا رفت.
آن وقت شما اعتقاد یک جماعتی را متزلزل نکرده ای؟
بازیچه تفسیر و تعبیر خود نکرده ای؟
طرفی را که به این سخن شما دل بسته و یا سر این حرف شما خیلی کارهای دیگر هم کرده چه می کنی؟
اگر پناه برخدا  سست ایمان شد جواب خدا را چه بدهیم؟
خیلی با قطع و یقین امید می دهیم.آمدیم امیدتان واهی شد!
مگر قرآن باز کرده بودی برادر؟! تا آنجا که من شنیده ام چندین ماجرای تاریخی تا الان پیش آمده که مصداق روایات ظهور بوده اند. خیلی ها هم سر کار رفته اند.
در این دوره ای که امثال اکبر گنجی چون کفتار ، به انتظار فرصتی برای حمله به عقاید ناب ما نشسته اند نباید مجالی برای انحراف بدهیم.
شیعه مکتب عقلانیت و وحی توام است.
خیلی فرق هست بین اینکه بگوییم ظهور نزدیک است تا مصداق صریح بدهیم که این دجال همان  فلانی است.تازه تاریخ هم مشخص می کنیم که ٧٢ ماه بعد از این ماجرا ظهور محقق می شود!
کذب الوقاتون و هلک المستعجلون


 
کدهای اضافی کاربر :