برداشت های روزانه
آرشیو وبلاگ
اتفاقات سوریه و واگذاری جنگ نرم
ساعت ٦:٠٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٠  

به نظر این حقیر اولین قدم در جنگ نرم ایجاد اعتماد است.
در بهترین حالت مورد انتظار حاکمیت ، معترضین سوری یک مشت وهابی مزدور و تحریک شده آل سعود و غرب می باشند و حکومت اسد در حال اصلاحات لازم در کشور می باشد.بهتر از این می شود؟
آیا در فرض بالا هم ایرانیان داخل کشور حق شنیدن هیچ خبری از اعتراضات و درگیری ها در سوریه را ندارند؟ آیا نباید بفهمند که چند ده نفر در یک کشور دوست و هم پیمان توسط ارتش سوریه کشته و زخمی شده اند؟ آیا حق دیدن زره پوش ها و سربازان سوری را ندارند؟
در حالی که هرکسی که  اهل خبر باشد می داند که سوریه شباهت های زیادی با دیگر کشورهای عربی دارد.کشوری دیکتاتوری است.ریاست جمهوری موروثی و مادام العمر است.نه نشریه ای حق انتشار دارد نه جمعیتی حق اعتراض.تصویر بشار اسد سر در دستشویی ها هم نصب است.فساد دولتی بالاست.
پس مخاطب ایرانی حق دارد  از اخبار سوریه هم در کنار فجایع بحرین و لیبی و یمن و فلسطین و... مطلع شود.
در نهایت تاسف عملکرد صدا و سیما همان روشی است که رسانه های غربی از آن استفاده می کنند و جمهوری اسلامی مدعی برائت از این روش هاست.
با این وضعیت اعتماد باقی مانده به صدا و سیما  کمتر و کمتر می شود چون روش ما هیچ فرقی با رسانه ای مثل بی بی سی ندارد. آن ها اخبار بحرین را پوشش نمی دهند.صدا و سیما اخبار سوریه را.
مخاطب ، این دیدگاه غیرصادقانه را به خاطر می سپارد و در مواقعی که کار به موضوعات حساس تر می رسد حسابی روی صدا و سیما باز نخواهد کرد.


کلمات کلیدی: سیاسی ،صدا و سیما
 
کدهای اضافی کاربر :