برداشت های روزانه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محسن - پنجشنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٢

در انتخابات قبل عده ای سعی بر این داشتند که ببیند رای رهبری چیست و یا حتی فراتر از این شخصی را به عنوان نظر رهبری به مردم القا کنند و از این طریق آرای جمعی از مذهبیونی که بصیرت سیاسی نداشته و فقط از ترس اینکه مبادا خلاف نظر رهبر عمل کنند و خسرالدنیا و الاخرت بشوند را جمع کنند.
سال 84 و 88 به همین شیوه عده ای را ترغیب به رای به احمدی نژاد  کردند. امسال هم دارند به هر طریقی صغری کبری می چینند که آقای جلیلی کاندیدای رهبری است .صحت و سقم اینکه آقای جلیلی نظر رهبری است یا نه برایم اهمیتی ندارد چرا که از دو منظر این کار ، غلط است :
 اول اینکه مانع پیشرفت سیاسی و اصل جمهوریت است.پیشرفت سیاسی حاصل پیشرفت دیدگاه هر یک از افراد جامعه است . این نوع نگاه به انتخابات ( کشف نظر رهبری) باعث تنبلی در تحلیل سیاسی ، فقدان استقلال فکری ، نردبان شدن برای بقیه در بازی های سیاسی ،  عدم پذیرش مسوولیت رای خویش در صورت خطاها و اشتباهات شخص منتخبشان خواهد شد چرا که ممکن است اینطور توجیه می شود که ما فقط به نظر رهبری رای داده ایم و به رهبر دوم (عقل) اعتنا نکرده ایم.
دوم اینکه این گفتار و این القا کردن خلاف نظر امام و رهبری است. رهبری بارها گفتند که بنده رایم معلوم نیست.کسی خبر ندارد.میزان رای ملت است.مهم این است که انتخابات با شور برگزار شود. این حرف یعنی ای مردم به دنبال رای رهبری نباشید شما خودتان به انتخاب برسید.
اینکه ما بگوییم فلانی بیشتر در خط امام و رهبری است فرق دارد تا اینکه ببینیم نظر رهبری روی چه گزینه ای است .

سوم : در صورت برنده شدن کاندیدای مورد نظر شائبه و یا حداقل احساس تقلب و مهندسی شدن انتخابات برای کسانی که به کاندیداهای دیگر رای داده اند به وجود می آید و این احساس که انتخابات حالت فرمایشی پیدا کرده است که خلاف تاکتیک حماسه سیاسی است و در صورت برنده نشدن کاندیدای مورد نظر منجر به تضعیف رهبری و حزب اللهی ها در بین عوام خواهد شد.

نویسنده: محسن - جمعه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٢

قاسم روانبخش در برنامه ی دیروز امروز فردا نشان داد که تا چه حد تحلیل های سیاسی اش دارای قوت است.حالا حوصله ی باز کردن همه ی بحث را ندارم فقط خواستم بگویم که این مساله ی دفاع شورای نگهبان از یک کاندیدا در جریان انتخابات 88 را که الیاس حضرتی مطرح کرد نتوانست پاسخ دهد و به بیراهه زد که بعله! حضرت آقا گفته شورای نگهبان حافظ انتخابات است! شما چرا بالای حرف رهبری حرف می زنی؟!
این نقل قول ها از رهبری نمی تواند جواب یک سوال باشد.رهبری همیشه از همه ی ارکان فعلی نظام در همه حال دفاع می کند.اینکه توجیهی برای نقدناپذیری یک ارگان نمی شود.
فردا روزی دوباره همین اشتباهات را می کنیم بعد هم دشمن سوء استفاده می کند و هزینه ای را این ملت بیچاره متحمل می شوند . اسمش را هم می گذاریم فتنه ی جدید. کسی که در دهان نخبگان سیاسی را می بندد که آقا شما چند صباحی حرف نزن ، فعلا تحریمیم سیاه نمایی نکن! دم انتخابات است فعلا ساکت شو! برهه ی حساس است دشمن شادمان نکن! کسی که تحمل تلخی نقد و شفاف سازی را ندارد فتنه گر است.

نویسنده: محسن - یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳٩٢

حالا هی صدا و سیما جوسازی کند برای انتخابات که شاید بشود خلق حماسه کرد ولی برای من دلخوشی نمی آورد.چه دلخوشی داشته باشم! وقتی که شاعر برگزیده کشورم دغدغه اش این است که چرا ممیزی های ارشاد کامپیوتری است و واژه ی آغوش را از دفتر شعرم حذف کرده در حالی که این آغوش ، آغوش مادر شهید است! چه دلخوشی! وقتی که یکی از این احساس تکلیف کرده گان با بازی کردن با واژه ها به سمتی برسند و بعدش دوباره به جنگ واژه ها بروند! چه فرقی می کند قالیباف بیاید یا رضایی یا جلیلی یا کسی دیگر وقتی وبلاگنویسان متعهدمان نمی تواند نتیجه تاملات و دغدغه های خودشان را بنویسند و جز مجیزه گویی عاقبتش فیلترینگ و سانسور است؟!
من رای می دهم اما نه با دلی خوش و امیدی به آینده!

نویسنده: محسن - پنجشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٢

دینی که من درک کرده ام چیزی جز اخلاق نیست.اعمالی هم که انجام می دهیم مثل نماز و روزه و حج و... به هدف ثمر دادن در زمین اخلاق است وگرنه چیزی جز وقت تلف کردن نیست.

احکام پرستان اخلاق گریز کمر دین را شکسته اند.
                                                       دکتر میثاق

کدهای اضافی کاربر :