برداشت های روزانه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محسن - پنجشنبه ٢٤ شهریور ۱۳٩٠

سوت پایان کریمی برای من دلچسب نبود.
فیلم به سوژه ی تکراری دیه ی قتل عمد و بدبختی های اجتماعی طبقه ی ضعیف می پردازد. تجربه ی زیاد کریمی در بازیگری و حضور در جشنواره های مختلف این انتظار را ایجاد می کند که تصویر بکری از این سوژه به مخاطبش نشان دهد. اتفاقی که مثلا در زیر تیغ افتاد که در خود فیلم هم به این سریال درخشان اشاره می شود.
ولی این بار با یک داستان خطی و پیش پا افتاده روبرو هستیم.بازی ضعیف هستی مهدوی فر که نه چهره اش و نه بازیگری اش مناسب قالب سینما نیست توی ذوق می زد. نه توانی در دیالوگ گویی دارد و نه قابلیتی در نشان دادن غم و اندوه!

مثل خیلی از فیلم های ایرانی به منطق روایی احترام گذاشته نمی شود. فردی که مستندساز کارکشته ای است ( در حدی که ستاره های بزرگ سینما دوست اش هستند) مسلما با خیلی از وقایع و حقایق تلخ جامعه آشناست و معمولا آدم های محکم و مقاومی هستند ولی مستند ساز ما که انگار برای اولین بار با پرونده قتلی اینچنینی روبرو می شود  مانند نوجوان پانزده ساله ای چنان به هم می ریزد که تصمیم به فروش کلیه ی هست و نیست زندگی و اموال مشترک با همسرش را می گیرد! از ماشین فرسوده اش تا پیش قسط خانه ی نیمه سازشان!
از سوی دیگر دختری که به واسطه ی پاکدامنی حاضر به تمکین (ولو سطحی!) شوهر مادرش نبوده برای پول دیه حاضر به خود فروشی و خیابانی شدن می شود!

فیلم از لحاظ فرهنگی هم حرف و حدیث دارد که بماند...

نویسنده: محسن - جمعه ۱۱ شهریور ۱۳٩٠

یکی از خصوصیات آدم های بزرگ اینه که با دیدن حرفها و کارهایی که ازت انتظار نداشتند نمی ترکونند. از چشمشون نمی افتی .مطرود و شکسته ت نمی کنند.
نمی گذارند مثل دانشجویی بشی که همیشه از ترس مسخره شدن سوالاتش رو قورت می ده.
و البته لوست هم نمی کنند.

نویسنده: محسن - سه‌شنبه ۱ شهریور ۱۳٩٠

در محبوبیت برنامه ی نود شک و شبهه ای نیست.حسنات اش را هم خیلی ها گفته اند و همه دان است.
ولی نود هم آسیب ژورنالیستی شایع را دارد.
جوسازی رسانه ای که به سود هیچ کس نیست!
نمونه اش را در مسابقه پیامکی دیشب می توان دید.
" به نظر شما قانون سقف قراردادها رعایت می شود؟"
مگر بیننده رییس هیئت قوتبال است؟ بازیکن فوتبال است؟‌ مدیر باشگاه است؟
خیر. بیننده فقط به خاطر ایجاد جو به یک گزینه رای می دهد نه از سر آگاهی.

کدهای اضافی کاربر :