برداشت های روزانه
آرشیو وبلاگ
نویسنده: محسن - سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩٠

وبلاگ شهروند دردمند (+)مجموعه مطالبی پیرامون رفتار روحانیون در سازمان ها نوشته که به نظرم جالب آمد .
یاد یک خاطره از خودم افتادم. زمانی که برای کنکور ارشد درس می خواندم مجبور بودم تمام روز را در دانشگاه و کتابخانه باشم.اگر ظهرها یکی دو ساعت نخوابم تا شب سردرد می گیرم.معمولا در مسجد دانشگاه چرتی می زدم .هیچ جای دیگری پیدا نمی شد.اما بعد از چند روز به تصمیم حاج آقا... (مسوول نمایندگی) ساعت سه ظهر مسجد را تعطیل می کردند.به چه دلیل؟ به دلیل اینکه خوابیدن در مسجد مکروه است! جالبش این بود که تا سه همه می خوابیدند بعد از سه همه را بیرون و در را قفل می کردند.
رفتم پیش اش . گفتم آخر این دانشجوی مفلس کجا استراحت کند؟! کل مکروه جائز حاج آقا! اصلا ما به هیچ! یعنی کسی حق نماز خواندن بعد از سه بعد از ظهر را ندارد؟! (نتیجه اش عکس زیر است) 
حاج آقا هم محلی نگذاشت و رفت.
موضوع کم اهمیت و ساده ای است .شاید هم آنها توجیهات خودشان را داشته باشند ولی آیا تمام مراحل را طی کرده بودیم و به عالم مکروهات رسیده بودیم؟ آیا مصرف حشیش و سیگار و مشروب و شیشه و قلیان و هزار و یک زهرماری را کنترل کرده بودیم که به مشکل پای دراز دانشجو در مسجد رسیدیم؟ 
نویسنده: محسن - سه‌شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٠

بلوتوث جکی بود در اهواز که فلانی با لهجه عربی زنگ می زنه به بیمارستان می گه : مادرم اونجاست؟! بیمارستان می گه: بله! مادرتون تصادف کرده الان بستری ان! طرف نه می گذاره نه بر می داره از پشت تلفن سریع می پرسه : بخش دیه کجاست؟! دیه کجا می دن؟! (انگار بیمارستان بخش دیه داره!)
.
.
.
این شتری که یک دفعه قیمت اش نفری نهصد هزار تومان شده مصیبت و درد و آثار روانی اش بر جامعه خیلی بیشتر از مشاییونه.
در همین باره :

افزایش دوبرابری قیمت دیه و مکافات عدالتی (+)
درخواست تجدید نظر در دیه(
+)
دیه 90 میلیونی موجب بازدارندگی می شود(
+)
شوک سال 90 . موافقان و مخالفان چه می گویند(
+)

 

کدهای اضافی کاربر :